KRKONOŠÁK 2012

V sobotu 30.06.2012 přivítala Lomnice nad Popelkou pokračovatele krkonošského maratonu. Přírodní podmínky lomnicka jsou ideálním místem pro konání závodu tohoto typu. Z počátku zachmuřené počasí se proměnilo v typicky letní den a téměř 600 závodníků a závodnic mohlo na trasu 86, 51 a 28 kilometrů.

Novinkou tohoto ročníku byla takzvaná zaváděcí jízda, která vedla ulicemi malebné Lomnice a místní občané se tak mohli blíže seznámit s tímto závodem. Nejpočetnější kategorií byl závod na 51 kilometrů, kterého se zúčastnilo téměř dvěstě účastníků.

V průběhu jednotlivých závodů se lomnické náměstí rozhodně nenudilo. Pro děti od 3 do 6 let byla připravena nafukovací dráha, kde mohli ukázat svoje první dovednosti a sportovního ducha, o hudební doprovod dne se postaral Dj Roura.

Na trati 86 km byl nejlepší Filip Adel s časem lehce nad 3 a půl hodiny, druhý dojel se ztrátou devíti minut Tomáš Vagenknecht a třetí byl Martin Mušek. Mezi ženami zvítězila Lucie Blažková ze Dvora Králové nad Labem. Trati 51 kilometrů vévodil Michal Kaněra, druhý dojel Lukáš Klingora. Osmadvacítku ovládl František Vagenknecht před domácím Jakubem Kosinou a Lucií Vláškovou.

Měsíce příprav stáli rozhodně za to a jste všichni zváni na příští ročník, který se koná 08.06.2013 opět u nás.