Ahoj bikeři, příznivci a partneři Krkonošáku.

zdravím vás z pondělní prosluněné Lomnice nad Popelkou.

výsledky za rok 2015 můžete najít zde na webu sportsoftu

Při sobotní ranní polojasné obloze vystartovalo na tratě Letošního Krkonošáku 390 bikerů, z nichž naprostá většina dorazila odpoledne do cíle. Na všech byla sice znát poměrně vysoká míra opotřebení, ale vyčerpání nebylo tak velké jako cílová radost. Upravené a dobře vyznačené trasy všechny závodníky potěšily, za což jsme opravdu rádi.

Pozitivní atmosférou nasáklou sobotu nám malinko poškodilo odpolední počasí. které sice zataženou oblohou nepřekvapilo, ale přesto, odpolední déšť už nešel nazvat drobnou sprškou....No nakonec, zalilo nás to snad pro krásu našich žen a tratí.

Jak se ukázalo, díky několika nutným změnám tratí těsně před akcí, se nám délky mírně prodloužili....a těch asi 7 km některé borce malinko potrápilo....

Nová extrémní trať se dle komentářů jezdců ukázala jako adept na nejtěžšší český maraton, což sice úplně nebyl náš cíl , ale proč ne..,že? Zkusíme v tom pokračovat. Zdolat převýšení 3800m a délku 130 km v našem terénu byl opravdu heroický výkon a všem borcům, kteří tuto „Paní Extrému“ dali, GRATULUJI.

Poděkování za všechny posílám tedy řediteli tras a zároveň jejich autorovi, panu Martinovi Kohlovi. Marťas díky.

Velké poděkování posílám také titulárnímu partnerovi akce značce, TREK Bicycles za podporu a zejména hlavnímu partnerovi, firmě SAMOHÝL, a.s, jako i všem 138 pořadatelům.

Také se patří jedna omluva - jak to tak bývá, nebylo všechno úplně perfekt. Omlouvám se posledním 12 borcům z extrémní trasy. Pozdní start a odpolední počasí způsobilo, že cílový prostor byl ve chvíli jejich dojezdu skoro sklizený a časomíra klapala časy už jen z auta.

Pozdravy posílám Petře Hurtové, která na své terénní trojkolce dala trasu 23km a těšíme se na setkání příště.

Premiéra elektrikářské kategorie v opravdovém terénu přinesla poznatek, že ani na elektrokole nemáte vyhráno. Půlka trasy na 20kilovém kuse nebývá úplně med...jojoj i štáva někdy může dojít...jak je vidět, u elektra je nutno velmi dobře hospodařit.

Biku zdar

děkujeme za účast a těšíme se na příští rok

Vlada Blažek

Krkonošák